Edukacja - przykład realizacji

Politechnika w Ilmenau
6 września 2023

Interakcja z wykładowcą, jakbyś siedział na wykładzie: respektując kwarantanne, politechnika w Ilmenau wdrożyła system AV, który umożliwił studentom z całego świata udział w wykładach i seminariach.

„Głównym celem było połączenie 10 sal lekcyjnych, tak aby każdy miał prawdziwe poczucie przebywania w jednym pomieszczeniu i mógł swobodnie się ze sobą komunikować”.

Projekt w skrócie

Wyzwanie

Czy możliwe jest połączenie w sieć 10 sal lekcyjnych z systemem AV&C, aby odtworzyć atmosferę przebywania na sail?

Aby umożliwić nauczanie hybrydowe w czasie kwarantanny, dwie sale wykładowe, na 600 i 300 miejsc, zostały początkowo wyposażone w system wideokonferencyjny. System miał zapewnić równy dostęp do zajęć dla wykładowców i studentów zarówno w kampusie, jak i poza nim.

Po udanej hybrydyzacji dwóch dużych sal wykładowych rozwiązanie zostało rozszerzone o 10 sal lekcyjnych.

Specjalne wymaganie: technologia AV&C miała na celu odtworzenie wrażenia przebywania na zajęciach, tj. komunikacji w czasie rzeczywistym między wszystkimi uczestnikami.

Nowe funkcje miały być płynnie zintegrowane z istniejącą technologią, tak aby nie tworzyć dodatkowej pracy ani dla personelu technicznego, ani dla wykładowców.

Nowe elementy sterujące musiały być niezawodne, z łatwym w obsłudze interfejsem użytkownika.

Rozwiązanie

W przypadku dużych sal wykładowych istniejący system AV został wyposażony w kamery Q-SYS PTZ i mikrofony sufitowe Sennheiser. Przekazują one nie tylko obraz i mowę wykładowcy, ale także umożliwiają komunikację ze słuchaczami obecnymi na sali, dzięki czemu nie traci się żadnych informacji, a treści są bezproblemowo dostarczane podłączonym studentom w domu.

Aby umożliwić realistyczną interakcję wszystkim uczestnikom pomimo ich rozmieszczenia w kilku salach, sale lekcyjne zostały w pełni połączone ze sobą w sieć.

System AV&C składający się z mikrofonów sufitowych, kamer Q-SYS PTZ i paneli kontrolnych Q-SYS TSC zapewnia, że komunikaty głosowe z każdej sali docierają do wszystkich innych sal seminaryjnych, a także do wirtualnych studentów.

Dynamiczna i interaktywna komunikacja była możliwa w dziesięciu salach seminaryjnych, z których każda mogła pomieścić od trzydziestu do czterdziestu osób.

Dla wykładowcy, który z łatwością obsługuje i kontroluje system AV&C, złożoność systemu jest niezauważalna.

Zastosowane komponenty

  • Core 510i
  • Core 100f
  • Core Nano
  • AD-S6T
  • SPA2-200
  • PTZ20x60
  • PTZ12x72
  • NV-32-H
  • TSC-116W-G2-BK

Efekt

Zaawansowany system AV&C umożliwia równą i pozbawioną barier naukę na Politechnice w Ilmenau, nawet teraz po lockdownie.

Połączenie sieciowe między salami seminaryjnymi umożliwia nauczycielom przesyłanie treści wykładów z jednej sali do drugiej, a także jednocześnie do uczestników zewnętrznych. Obraz z kamery można również przesłać na dowolny wyświetlacz.

UCI na panelach kontrolnych ma specjalnie zaprojektowany design, który wyświetla wszystkie podstawowe funkcje sali dla wykładowców bez konieczności specjalnej pomocy, dzięki czemu sterowanie jest intuicyjne i łatwe w obsłudze, nawet dla niedoświadczonych użytkowników.

Potrzebujesz więcej informacji?

Chętnie omówimy Twój projekt.

Z Q-SYS możesz zrobić o wiele więcej

Aby zobaczyć, jak Q-SYS może współpracować z Twoją obecną infrastrukturą IT, sprawdź nasze zaawansowane rozwiązania dla przestrzeni o wysokim priorytecie.