Biznes - przykład realizacji

Modernizacja systemu AV w zabytkowym budynku we Frankfurcie
6 września 2023

Steruj urządzeniami peryferyjnymi w pomieszczeniu za pomocą tylko jednej wtyczki: plugin Automatic Camera Preset Recall (ACPR) steruje mikrofonami sufitowymi i kamerami, dzięki czemu seminaria internetowe, sesje szkoleniowe i spotkania 1:1 stają się hybrydowymi doświadczeniami odzwierciedlającymi interakcje osobiste.

„Mamy klientów, którzy siedzą na wideokonferencjach przez 8 godzin dziennie. To musi dobrze działać, inaczej nikt nie będzie zadowolony”.

Projekt w skrócie

Wyzwanie

Czy można wyposażyć pomieszczenie w technologię AV, która pozwala na maksymalną elastyczność bez ingerencji w architekturę zabytkowego budynku?

Sala, która może zapewnić praktycznie wszystko: spotkania z 40 osobami, seminaria, webinaria, szkolenia – wszystko to jest hybrydowe, a czasem rozłożone na dwie sale i z miejscami w stylu sali obrad.

Celem było, aby pomieszczenie w tym historycznym budynku pozostało nietknięte i zachowało swój pierwotny wygląd.

Potrzebne było rozwiązanie AV, które wtopi się w przestrzeń bez żadnych zmian w strukturze budynku.

Dodatkowym wyzwaniem była akustyka pomieszczenia, na którą negatywnie wpłynęły głośniki frontowe.

Rozwiązanie

Oszczędzające miejsce i eleganckie rozwiązanie zostało zrealizowane za pomocą mikrofonów sufitowych Sennheiser i trzech kamer sieciowych Q-SYS. Dwie kamery są kierowane do pokoju, aby uchwycić uczestników spotkania, podczas gdy trzecia kamera skupia się wyłącznie na mówcy, aby ułatwić webinary lub sesje szkoleniowe.

Aktualnie firmy w dużym stopniu polegają na wideokonferencjach. Dzięki innowacyjnym i interaktywnym rozwiązaniom, takim jak Automatic Camera Preset Recall Plugin (ACPR), dostarczyliśmy zautomatyzowane rozwiązanie, w którym kamera podąża za sygnałem z mikrofonu – skupiając się na aktywnym uczestniku, wspierając naturalny dialog międzyludzki i zwiększając ogólne zaangażowanie uczestników.

Dzięki strategicznemu umieszczeniu mikrofonów sufitowych po obu stronach kolumn, dialogi mogą być prowadzone w całym pomieszczeniu z doskonałą jakością dźwięku.

Dwa elastyczne, wysuwane i wysuwane ekrany pokazują osoby mówiące, nawet z tyłu sali. Można je całkowicie ukryć, aby w razie potrzeby pomieszczenie wyglądało elegancko.

Zastosowane komponenty

  • Procesor 110f
  • Kamery PTZ 12×72​
  • SPA4-100
  • AD-S802T
  • Mikrofony TCC2​ (z funkcją Voicelift)
  • Wtyczka automatycznego przywoływania ustawień aparatu (ACPR)

Efekt

W efekcie uzyskaliśmy przestrzeń, która pozwala na maksymalną elastyczność i spełnia wszystkie wymagania.

Rozwiązanie odpowiada nie tylko na potrzebę klienta w kwestii dodatkowej prywatności, ale także zachowuje historyczną architekturę. Działa z przestrzenią, a nie przeciwko niej.

Dwa mikrofony sufitowe Sennheiser i trzy strategicznie rozmieszczone kamery sieciowe Q-SYS pokrywają całe pomieszczenie i elastyczne ekrany. System nie wykrywa twarzy ani innych fizycznych znaczników, które mogłyby posłużyć do identyfikacji uczestników, lecz wykorzystuje sygnał z mikrofonu do powiadamiania kamer o pozycji mówcy. W ten sposób żadne dane osobowe nie są gromadzone, a pełna kontrola nad spotkaniem pozostaje w Twojej gestii. Rozwiązanie zmniejsza również dobrze znane zmęczenie, typowe dla długich, wirtualnych spotkań, zwłaszcza w większym środowisku, w którym aktywny mówca może nie być natychmiast obecny na kanale wideo. Zwiększa efektywność rozproszonych geograficznie zespołów, promuje kreatywność Twoich pracowników, a ostatecznie poprawia produktywność spotkań Twojej firmy.

Potrzebujesz więcej informacji?

Chętnie omówimy Twój projekt.

Z Q-SYS możesz zrobić o wiele więcej

Aby zobaczyć, jak Q-SYS może współpracować z Twoją obecną infrastrukturą IT, sprawdź nasze zaawansowane rozwiązania dla przestrzeni o wysokim priorytecie.